Pri nákupe 2 produktov nakupujte s doručením ZADARMO.

Späť

Po všetkých tých rokoch si stále umývame ruky zlým spôsobom.

Počet zobrazení: 808

Umývanie rúk je LÍSTOK, k tomu, aby sa zabránilo šíreniu baktérií. Uprostred všetkých správ o koronavíruse (a všeobecne obdobia prechladnutia a chrípky) sa znova a znova objavuje jedna solídna rada: umyte si ruky - veľa. Ako sa však ukázalo, iba 5% z nás sa uberá správnym smerom.

Po všetkých tých rokoch si stále umývame ruky zlým spôsobom.

Priemerný človek sa dotýka tváre od 15-20-krát za HODINU. A v priemere si umýva ruky iba asi 10-krát DENNE. To je cesta ako denne prenášať baktérie a vírusy z pracovných povrchov, domácich povrchov a ľudí v našom živote priamo na náš nos a ústa.

Tu je niekoľko najlepších tipov a trikov ako obmedziť šírenie mikroorganizmov - a čo je najdôležitejšie, ukážeme vám správny spôsob umývania rúk.

KROK 1: Dôkladne navlhčite ruky čistou tečúcou vodou. Potom vypnite kohútik a naneste mydlo.

KROK 2: Namydlite všetky časti vašich rúk ich trením spolu s mydlom. Nevynechajte žiadne miesta. Namydlite si chrbát rúk, medzi prstami a pod nechtami.

KROK 3: Čistite si ruky najmenej 20 sekúnd.  Potrebujete časovač, aby ste vedeli, ako dlho je 20 sekúnd? Pustite pieseň „Happy Birthday" od začiatku do konca dvakrát. :)

KROK 4: Ruky dôkladne opláchnite čistou tečúcou vodou.

KROK 5: Ruky si osušte čistou utierkou, alebo ich osušte vzduchom. Papierové utierky sa odporúčajú z dôvodu lepšieho zotretia baktérii.

Týchto päť krokov sa môže zdať dosť jednoduchých, ale 95% ľudí si poriadne nenamydlí ruky mydlom a neumýva sa dostatočne dlho na to, aby účinne zabilo baktérie. Je dôležité si umyť celé ruky a venovať tejto úlohe najmenej 20 sekúnd. Ale okrem toho je tu niekoľko ďalších tipov a trikov, ako zostať zdravý.

Prestaňte SA DOTÝKAŤ seba. Je ťažké prelomiť návyky, ale dotýkajte sa tváre čo najmenej. Tým sa obmedzia možnosti prenosu baktérií a vírusov do nosa a úst.

- HORÚCA alebo STUDENÁ voda? Podľa Správy potravín a liečiv na tom nezáleží. Horúca voda, ktorú dokážeme zvládnuť, nie je dosť horúca na to, aby zabila baktérie, takže nie je prospešné používať horúcu vodu nad vlažnou, alebo studenou vodou.

- Je DEZINFEKČNÝ PROSTRIEDOK na ruky rovnako dobrý? Mydlo a voda sú najlepšie. Dezinfekčné prostriedky na ruky sú však za určitých okolností slušnou alternatívou, keď nemáte k dispozícii mydlo a vodu.

- DEZINFEKČNÝ PROSTRIEDOK rúk má svoje vlastné pravidlá. Pretože nevyžaduje vodu, je prijateľnou alternatívou, keď nie je k dispozícii mydlo a voda. Uistite sa však, že váš dezinfekčný prostriedok na ruky obsahuje najmenej 60% alkoholu. Potom gél votrite cez všetky povrchy rúk a prstov, až kým nebudú suché.

- Nemáte mydlo ani dezinfekčné prostriedky? VLHKÉ OBRÚSKY môžu byť alternatívou, keď ste na cestách.  Môžu sa tiež použiť na utieranie povrchov, ktorých sa môžete dotknúť, alebo na ktoré si položíte svoje veci.

- Vždy si umyte ruky PRED PRIPRAVENÍM: príprava jedla, ošetrovanie rán, alebo starostlivosť o chorú osobu, alebo vloženie a vybratie kontaktných šošoviek.

- Vždy si umyte ruky PO: príprava jedla, používanie toalety, výmena plienky, alebo čistenie dieťaťa, ktoré použilo toaletu, dotýkaní sa zvieraťa, krmiva pre zvieratá alebo živočíšneho odpadu, fúkania nosa, kašľa alebo kýchania, ošetrovania rán alebo starostlivosti o chorú osobu, manipuláciu s odpadom a manipuláciu s krmivom alebo krmivom pre domáce zvieratá.

Ostaňte zdravý. :) 

 

Prihlásenie