Pri nákupe 2 produktov nakupujte s doručením ZADARMO.

Späť

Ako sa správne starať o uteráky a župany?

Počet zobrazení: 1003

Ak ste si práve kúpili naše personalizované osušky, uteráky s vlastným menom, alebo pončo s menom dieťatka, tak už teraz môžete predĺžiť ich životnosť, a to správnou starostlivosťou o ne.

Ako sa správne starať o uteráky a župany?

Aké chyby robíte pri starostlivosti o UTERÁKY?

Používate príliš veľa pracieho prostriedku – ak používate veľké množstvo pracieho prostriedku, aby ste mali po vypraní maximálne voňavé a čisté osušky a uteráky, tak to viac nerobte. Pri tomto spôsobe prania bývajú uteráky oveľa tvrdšie. Používajte polovičné množstvo pracieho prostriedku a uvidíte, aké hebké ich vytiahnete z práčky.
Zmäkčovacie prípravky na tkaniny – tie zabraňujú 100 % absorpcii! Používajte radšej zmäkčujúce loptičky, po ktorých bude bielizeň krásne nadýchaná.
Odstraňovanie make-upu – očné linky, riasenka alebo make-up môžu spôsobiť trvalé škvrny na uterákoch. Na radšej odličovanie používajte vatové tampóny.

Pred prvým použitím ich vždy vyperte!

Predtým, než sa rozhodnete uteráky prvýkrát použiť, tak ich vyperte. Máte vo zvyku každú textíliu hneď po nákupe použiť? V prípade uterákov platí, že prvé pranie otvorí ich vlákna, vďaka čomu budú hebkejšie a viac absorpčné.

Nové uteráky sú zväčša ošetrené zmäkčovadlami, pomocou ktorých sú na dotyk hebkejšie a pre zákazníka atraktívnejšie. Avšak práve tieto zmäkčovadlá zabraňujú maximálnej absorpcii vody, preto uteráky nesajú vlhkosť účinne. Aby ste sa zbavili týchto zmäkčovadiel, pridajte do prania pol šálky octu.

Ako často periete uteráky a osušky? Odborníci odporúčajú uteráky prať po 3-4 použitiach. Uteráky by sa mali prať v teplej vode pri šetrnejšom pracom cykle.

Prihlásenie